top of page

O kempu

Rybník v malebném údolí pod obcí Křišťanovice ( 815 m n.m.) byl uměle vybudován kolem roku 1950. Jeho dno je tvořeno vrstvou rašeliny a je živen přítoky z nedalekých rašelinišť. Proto je jeho voda tmavé, zlatohnědé barvy a říká se, že má léčivé účinky na revmatická onemocnění a na pokožku člověka. Má rozlohu necelých 15 ha ( 14,7) a jeho hladina leží v nadmořské výšce 785 m nad mořem, čímž je nejvýše položeným rybníkem v České republice. Vlastníkem je Obec Záblatí, na jejímž správním území se spolu se stanovým táborem  nachází. Celý prostor leží na území Chráněné krajinné oblasti Šumava v Šumavském předhůří.

 

Historie táboření v této lokalitě sahá do přelomu 70. a 80. let minulého století, kdy skupina nadšenců – ochránců přírody vybudovala a začala provozovat veřejné tábořiště za účelem získání finančních prostředků pro návrat rysa na Šumavu. Od roku 1977 pak převzala a dodnes zajišťuje provoz Tělovýchovná jednota Slávia Prachatice, z.s.

 

Pobyt ve stanovém táboře nejvíce vyhledávají ti, kteří nelpí na výdobytcích moderní doby, mají rádi přírodu, klid, posezení u táboráku, koupání v příjemně prohřáté a čisté vodě s možností výletů do nedalekých turisticky zajímavých míst Šumavy a jejího předhůří. Je to ideální místo pro duševní a fyzickou regeneraci sil. O příjemný pobyt se stará 24 hodin denně správce tábora.

 

Je vítán každý, kdo ctí zásady pobytu v přírodě a je ohleduplný ke svému okolí.

bottom of page